Publikováno Napsat komentář

NASCAR 101: Kasey Kahne je nejpůsobivější NASCAR Stat

Kasey Kahne může mít řízený v jeho poslední závod NASCAR. Stejně jako u mnoha z těchto statistik, klíčovým slovem je květen. Na konci roku 2018, 38-letý odchází z desetiletí-a-a-půl-dlouhou kariéru v NASCAR celostátní série, aby bylo možné soutěžit na sprint car úrovni, a obecně si nebudete muset běžet auto za 36 týdnů v roce.

konkrétně skončil s konkurencí na plný úvazek, podobně jako Elliott Sadler před ním. To zase nevylučuje možnost jednorázového závodu sem tam. A jak jsme letos viděli u Billa Elliotta, několik sezón od závodů NASCAR nemusí nutně znamenat vůbec mnoho.

Ale teď, po oznámení, že nebyl zdráv až do konce roku 2018 sezóny v Leavine Rodiny Závodní Číslo 95 v Monster Energy NASCAR Cup Series, Kahne kariéra statistiky jsou zmrazeny. Blokování rozhodl pro návrat do NASCAR řad (a dokonce mít lékařské povolení dělat tak, vzhledem k tomu, že čím delší závod délky pro driving Cup byl součástí důvod, proč se nemohl vrátit v letošním roce), Kahne je 529 začíná od počátku roku 2004 bude i nadále 529.

Když Kahne v srpnu původně oznámil svůj odchod do důchodu, mluvilo se o tom, zda je či není hoden Síně slávy. Tato diskuse se tento týden rozběhla, nyní, když je možné, že jeho kariéra v NASCAR skončila navždy. Někteří budou kývat hlavami buď horlivým, nebo skromným souhlasem. Jiní se budou divit, co sakra ten, kdo vymyslel možnost, že by byl dokonce nominován, kouří.

pojďme se podívat na to podle čísel, ačkoli. A naštěstí je jich hodně. Uprostřed jeho 500-plus Pohár začíná, z nichž všechny byly po sobě, má skromné množství XFINITY Series a Camping World Truck Série závodů pod jeho opasek.

Top 10: 6.

Mezi Cup vyhraje, že je vázána na 47th all-time. Zdá se, že to samo o sobě ho diskredituje mezi potenciálními budoucími síněmi slávy. To neznamená, že se to nestane, jen to, že se to na povrchu zdá nepravděpodobné. Musel by existovat jiný argument než pouhé vítězství v poháru, aby ho kvalifikoval, a jeho vítězství v sérii XFINITY a Truck také není moc kýchat.

ale jeho kariéra v seriálu je docela zajímavá. Přečtěte si to znovu: šest startů, pět vítězství, šest top pětky, šest top 10s.

V šest-závod kariéry, která se táhla od roku 2004 do roku 2015, Kahne ztratil pouze Truck Series závod vstoupil jednou. To přišlo v roce 2010, jeho první závod v kamionu po šesti letech, když skončil druhý na Pocono Raceway.

neobtěžujte se hledat lepší procento vítězství v sérii nákladních vozidel. Neexistuje.

to je šílené, když o tom přemýšlíte. V roce 2004 byl Kahne nováčkem poháru, pouhých 24 let, a stále vyšel a vyhrál oba závody, ve kterých soutěžil. O šest let později, když nebyl tak dlouho v kamionu, se mu podařilo dokončit druhé místo. A všechny tři závody od té doby se znovu a znovu a znovu ocitl ve vítězném pruhu.

je pravda, že v tomto bodě byl veteránem poháru, možná se očekávalo, že vyhraje. Ale vstoupit do kamionu s nějakou neznámostí není jistá sázka. A některé z těchto vítězství dokonce přišly proti ostatním jezdcům poháru, jako je Brad Keselowski.

a to je jistá cesta k alespoň nesmrtelnosti na statistické frontě. Možná Kahne nebude první hlasovací síň slávy, nebo druhý, nebo dokonce třetí. Možná se tam vůbec nedostane. Ale dokud nepřijde někdo jiný a neodvrátí kariéru série nákladních vozidel, kterou měl, bude vždy zajímavou známkou v záznamových knihách.